TAŚMY LTO-4

www.diskus.pl

Technologia oraz standard LTO (Linear Tape Open) oznaczający otwarty zapis linowy został zaprojektowany przez trzy wielkie koncerny branży IT: IBM, Seagate oraz HP.

W 2007 roku oficjalnie ogłoszono nową wersję liniowego standardu taśmowego - LTO4. Wcześniejsze generacje nośników LTO pojawiały się na rynku mniej więcej co dwa lata i oferowały podwójną pojemność i szybkość zapisu w stosunku do taśm poprzedniego standardu.

W przypadku nośników LTO4 sytuacja przedstawia się nieco inaczej: pojemność (800GB przed kompresją i 1.6TB po kompresji) wzrosła dwukrotnie, a szybkość zapisu danych (120MB/s przed kompresją i 240MB/s po kompresji) zwiększyła się tylko o połowę.

Nowością – w stosunku do technologii LTO3 – jest kodowanie danych w standardzie AES 256 na poziomie napędu. Możliwy jest również zapis informacji w trybie tylko do odczytu (Write-Once, Read-Many, WORM). Napędy i taśmy LTO4 są kompatybilne wstecz. Napędy mają możliwość odczytu z nośników LTO2 i LTO3 jak również zapisu danych na taśmach LTO3.
W naszej ofercie znajdują się następujące taśmy LTO4 (LTO Ultrium 4) :

W naszej ofercie, oprócz taśm LTO-4, dostępne są również nośniki:
LTO czyszcząca, LTO1, LTO2, LTO3, LTO5, LTO6, LTO7.

Zapraszamy do współpracy!
Tel. 12 379 30 30
DISKUS Polska
www.diskus.pl